دکتر رضا همتی | جراح و متخصص چشم ، فوق تخصص قرنیه

  • 02122299054

جراحی لیزری آب‌مروارید

جراحی لیزری آب‌مروارید

جراحی لیزری آب‌مروارید اخیرا,تعدادی لیزرهای فمتوثانیه‌ای- شبیه لیزرهایی که برای بهبود قرنیه چشم استفاده می‌شده است- لیزر LASIK- توسط FDA برای استفاده در جراحی در آمریکا مورد تایید قرار گرفته است.

این لیزرها برای مراحلی که در ادامه گفته می‌شود, در جراحی آب‌مروارید و کاهش نیاز برای تیغ‌های جراحی و دیگر ابزاری که در دست قرار می‌گیرد, نظرات مثبتی را دریافت کرده است.

جراحی لیزری آب‌مروارید

1- ایجاد شکاف‌های قرنیه‌ای برای دسترسی جراحان به عدسی چشم

2-برداشتن کپسول جلویی عدسی

3-تکه تکه کردن آب‌مروارید ( در نتیجه انرژی فیکو کمتری برای شکاف و برداشتن آن نیاز است)

4-ایجاد یک شکاف قرنیه‌ای جانبی برای کاهش آستیگما( در صورت نیاز)

جراحی لیزری آب‌مروارید ( یا به طور دقیق‌تر, جراحی کمک لیزری آب‌مروارید) تقریبا جدید و به طور‌چشمگیری هزینه جراحی آب‌مروارید را افزایش می‌دهد, چون خرید لیزر برای یک جراح می‌تواند از 300 تا 500 هزار دلار هزینه داشته باشد و هزینه‌های زیاد دیگری نیز برای استفاده و نگه‌داشتن این تکنولوژی وجود دارد.

در حالی که مطالعات نشان می‌دهد, لیزرها می‌توانند دقت در طول جراحی آب‌مروارید را بالا ببرند. اما لزوما امنیت جراحی, زمان بهبود و عواقب دید را در هر شخص بالا نخواهد برد.

برای آخرین اطلاعات درباره جراحی لیزری آب‌مروارید, در ارزیابی چشم قبل از عمل و مشاوره در خصوص جراحی آب‌مروارید از دکتر خود سوال کنید.

آماده شدن برای جراحی آب‌مروارید و انتخاب IOL

قبل از جراحی آب‌مروارید,عینک‌ساز یا چشم‌پزشکتان یک تست کلی از چشم خواهد گرفت, تا میانگین کلی سلامت چشم شما را بررسی و دلایلی که شما نباید جراحی داشته باشید را ارزیابی و هر نوع خطری که ممکن است شما را تهدید کند را شناسایی کند.

تست انکساری نیز انجام می‌شود تا میزان دقیق نزدیک‌بینی و دوربینی و یا آستیگمایی که قبل از جراحی انجام می‌پذیرد, مشخص شود. ویژگی‌های قابل‌اندازه‌گیری دیگر چشمتان نیز با مشخص‌شدن انحنای قرنیه و طول چشمتان انجام خواهد گرفت.

این اندازه‌ها به جراح کمک می‌کند, لنز درون‌چشمی درستی را انتخاب و به شما بهترین دید ممکن بعد از عمل را اهدا کند.

دیدگاه خود را بنویسید